دوشنبه 29 مرداد 1397 | Monday 20 August 2018

مدیرعامل آب منطقه‌ای استان بوشهر گفت: سدهای ساخته شده در استان بوشهر کلکسیونی از انواع و اقسام سدهای رایج در کشور ودنیاست.

به گزارش دیارجنوب دومین تور رسانه ای استان بوشهر با باهدف آشنایی خبرنگاران از طرح های منابع آب در بازدید از سد دالکی برگزار شد.

مدیرعامل آب منطقه‌ای استان بوشهر اظهارداشت: منابع آب حوضه مند با مساحت 46692 کیلومترمربع 82 درصد از اب آن مربوط به استان فارس و ۸ درصد آن مربوط به استان بوشهر است.

وی اضافه کرد: در حوضه اب حله دو رودخانه دالکی و شاپور وجود دارد که مجموعا 24 درصد منابع آب آن سهم استان فارس و 60 درصد آن به سهم بوشهر است و ۱۵ درصد آن زیست محیطی است.

شاپور رجایی در تشریح سدهای بزرگ استان بوشهر گفت: سرهای رییسعلی دلواری-دالکی-دشت پلنگ-باغان-خائیز وباهوش در استان بوشهر هستندکه مجموعا 1174 میلیون مترمربع حجم ساخت انهاست.

وی در خصوص آفت های بزرگ بخش آب گفت: خشکسالی و مصرف نادرست دو آفت بزرگ بخش آب هستند.

وی در ادامه یان داشت: سد رییسعلی دلواری تنها سد در حال بهره برداری استان است.

مدیرعامل آب منطقه‌ای استان بوشهر در خصوص سد دالکی گفت: این سد با هدف تامین حقابه کشاورزان در خرداد سال ۸۸ اولین بار بازدید سحرایی آن انجام شد و ژئوتکنیک آن در سال 90 انجام گرفتو تاکنون 5/7 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی در مورد بقیه سدها ابراز داشت: سد دشت پلنگ 5/6 و سد باغان وخائیز هر دو 15 درصد پیشرفت فیزیکی داشته اند.

شاپور رجایی با بیان اینکه ۴ سد کوچک استانی در حال ساخت داریم گفت: تنگ ارم-آبپا –قیزقلعه و اخند در حال ساخت هستند که سد آبپا در برازجان با 60 درصد پیشرفت فیزیکی اولین سد سی اس جی ایزان است که کلا زیست محیطی است.

وی اذعان داشت: با این تفاسیر سدهای ساخته شده در استان بوشهر کلکسیونی از انواع و اقسام سدهای رایج در کشور ودنیاست.

مدیرعامل آب منطقه‌ای استان بوشهر در پایان گفت: سالیانه یک متر افت آب سطح زیر زیمین داریم که در کشور سطح احیاء تعادل بخشی در همین خصوص اجرا شده که چاه های غیرمجاز مسدود و چاه های مجاز فقط در حد پروانه خود برداشت کنند.

مدیر روابط عمومی استانداری بوشهر در حاشیه دومین تور رسانه ای در بازید از سد دالکی گفت: دومین تور را به منابع آب استان اختصاص دادیم و طرح بزرگ سد دالکی را بهمراه خبرنگاران بازدید کردیم.

pq 1

/

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group