يكشنبه 29 ارديبهشت 1398 | Sunday 19 May 2019

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان بوشهر گفت: استان بوشهر در راستای کاهش تصادفات جاده ای (فوتی و جرحی ) طی سال 97 نسبت به مدت مشابه سال قبل دارای کسب مقام برتر در کشور شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، الماس گشتاسبی امروز در نشست کارگروه کاهش تصادفات جاده ای و رفع نقص نقاط پرتصادف و حادثه خیز در محورهای مواصلاتی اظهار داشت: فرهنگسازی، آموزش، بهره‌مندی از فناوری روز دنیا همچنین افزایش ایمنی راه‌ها و خودروها از جمله مواردی است که در کنار تدوین قوانین می‌تواند نقش مهمی در کاهش تصادفات جاده‌ای داشته باشد.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان بوشهر با بیان اینکه استان بوشهر در راستای کاهش تصادفات جاده ای (فوتی و جرحی ) طی سال 97 نسبت به مدت مشابه سال قبل دارای کسب مقام برتر در کشور شد افزود: این رتبه را نشان از همکاری و تعامل همه جانبه بین بخشی و درون سازمانی دستگاه های متولی و مرتبط دانست و می‌بایست در جهت پایداری این جایگاه همچنان تلاش بیشتر کرد.

وی با اشاره به لزوم اهمیت و ضرورت توجه جدی به کاهش تصادفات گفت: ساماندهی و برطرف کردن نقاط حادثه‌ خیز و کاهش تصادفات جاده‌ای در اولویت استان است و بحث تصادفات از آنجائیکه با مال، جان، روح و روان و امنیت مردم سر و کار دارد از اهمیت خاصی برخوردار است.

گشتاسبی سه عامل جاده، انسان و خودرو را از مهم ترین علت های تصادفات رانندگی برشمرد و اضافه کرد: نهادهای مسؤول در جهت توسعه راه‌ها و اصلاح و رفع موانع موجود و کارشناسی شده در حوزه عوامل جاده‌ای و در جاده‌های برون شهری نقاط حادثه خیز را شناسایی و در صدد رفع آنها گام بردارند.

وی اظهار داشت: در کنار اهمیت توسعه بزرگراه‌ها در راستای کاهش تصادفات جاده‌ای بحث ایمنی خودرو و ترویج فرهنگ صحیح رانندگی، فرهنگسازی، آموزش، بهره‌مندی از فناوری روز دنیا همچنین افزایش ایمنی راه‌ها و خودروها از جمله مواردی است که در کنار تدوین قوانین می‌تواند نقش مهمی در کاهش تصادفات جاده‌ای و به تبع آمار کشته شدگان داشته باشد.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان بوشهر با بیان اینکه مسؤولین ادارات فرهنگی از جمله دانشگاه‌ها، نماز جماعت و جمعه، استفاده از ظرفیت‌های روحانیت، حقوقدانان و دانشجویان، رسانه‌ها و صدا و سیما برای آگاهی بخشی به مردم، فرهنگ سازی و کاهش بروز و کنترل عوامل منجر تصادفات نقش ویژه‌ای ایفا می‌کنند.

وی با اشاره به ضرورت توجه بیشتر به بحث پایش تصویری و پیشگیری‌های علمی از تصادفات اضافه کرد: با نصب دوربین های کنترل سرعت و پایش تصویری دیگر در بسیاری از نقاط شاهد کاهش تلفات انسانی خواهیم بود.

گشتاسبی بحث بهداشت ترافیک و روان سازی ترافیک درون شهری را مهم دانست و گفت : طرح‌هایی را که در این زمینه مصوب گردیده در اسرع وقت توسط سازمان های مرتبط اجرایی گردد.

وی با توجه به فرا رسیدن ایام نوروز و تعطیلات اخر سال خاطرنشان کرد: دستگاه قضایی، پزشکی قانونی، اورژانس، هلال احمر، راهداری، پلیس راه و پلیس راهور و شهرداری و دیگر نهادهای متولی و مرتبط با تمام توان و تلاش مضاعف به مردم خدمت رسانی نمایند کما اینکه در این ایام می‌بایست نیروهای کشیک لازم از قبل مشخص و تدابیر و تمهیدات لازم در خصوص ارایه هرگونه خدمات به مسافران و گردشگران اندیشیده شود.

Comments are now closed for this entry

استان بوشهر

Template Design:Dima Group