چهارشنبه 29 اسفند 1397 | Wednesday 20 March 2019

سامان کامران اولین فعال پاراگلایدر در دشتستان گفت: چندین کارآموز داشته ام و چندین مقام کسب کرده ام ولی مسئولین استانی به این رشته توجهی ندارند این در حالی است که استانهای دیگر مرا میخواستند نرفتم.

به گزارش دیارجنوب ، رشته پاراگلایدر در دشتستان با استقبال خوبی روبرو بوده و مردم این شهرستان گاها برای تماشای پروازها به گردنه بهمرد می آیند.
لطفا خودتان را معرفی کنید و نام رشته و تاریخ شروع آنرا بفرمایید؟
سامان کامران هستم 32 ساله فوق دیپلم دارم و حدودا پنج تا شش سال در رشته پاراگلایدر فعالیت دارم از روز اول عاشق این رشته بودم و یهمین دلیل این رشته را بطور حرفه ای دنبال کردم.
رشته پاراگلایدر را بیشتر توضیح بدید.
طی فعالیتم در این سالها دوره های زیادی از این ورزش را گذراندم این رشته به دو شاخه مسافت و اکروباتیک تقسیم میشود و بدلیل جذاب بودن هر دو شاخه تلاش کردم که در هر دو شاخه فعالیت کنم که به دلیل لوکیشن مناسب در اکروباتیک موفق بودم و به پیشرفت های چشمگیری در این شاخه دست پیدا کردم.

glayder saman 1


چه تعداد کارآموز تا کنون آموزش داده اید و چه تعداد از آنها هم اکنون در حد استادی هستند؟؟
گروه ما به نام پاراگلایدر جنوب ،زیر نظر باشگاه ستارگان ساحل است که تا کنون حدودا 70 نفر را اموزش داده ام افرادی که به این رشته ورود میکنند بدلیل هزینه زیاد و دیگر مشکلات از ادامه فعالیتشان منصرف میشوند ولی در حال حاضر بیست نفرشان فعال هستند ،شاگردان خوبی با مهارت های قابل قبولی در سطح استان اموزش داده ام و هم اکنون مدتی است تصمیم دارم در سطح کشوری فعالیت کنم ودر سالهای گذشته شاگردانی از دیگر استانها جذب کرده ام همچنین سایت پروازی بهمرد را بهسازی کردم برای ترویج این رشته زحمات زیادی کشیدم.

در جشنواره ها تاکنون شرکت کرده ای و چه مقامهایی کسب کرده ای؟
بله در جشنواره کشوری اکرباتیک قشم شرکت در سال گذشته شرکت کردم و نفر هفتم در مسابقه هدف زنی شدم و در اکروباسی به مانور استتال تندم رسیدم که دومین نفری هستم در کشور که میتواند اجرایش کند.
در آخر چه صحبتی با مسئولین دارید؟
کمبودها و خواسته های زیادی دارم مسئولین توجهی به این رشته ندارند مسئولین باید از نظر فرهنگی و علمی برای تغییر دیدگاه مردم تلاش کنند هم اکنون 5 بال پرواز داریم که برای فعالیت کم است امیدوارم مسئولین استانی به این رشته ورزشی بها بدهند بارها بوده که از دیگر استانها روانشناسان برای متقاعد کردن من برای فعالیت در دیگر استانها تلاش کرده اند ولی نرفتم و در شهرستانم و استانم فعالیتم را ادامه خواهم داد.

glayder saman 1glayder saman 1glayder saman 1glayder saman 1glayder saman 1glayder saman 1glayder saman 1glayder saman 1

/

Comments are now closed for this entry

استان بوشهر

Template Design:Dima Group