شنبه 3 فروردين 1398 | Saturday 23 March 2019

یک مرد هندی ۴۶ ساله به نام سوریندر شارما دچار بیماری ژنتیکی است که از پدر خود به ارث برده است، بیماری به نام نوروفیبروماتوز که از ۲۰ سالگی گریبان او را گرفت و اکنون به خاطر آن تمام بدنش از تومور‌های مشمئز کننده‌ای پوشیده شده است.

آقای شارما که در یک فروشگاه خوار و بار فروشی کار می‌کند، هرکس که برای خرید به آنجا می‌آید، با نگاه‌هایش موجب آزار او می‌شود.
او از درآمد بسیار پایینی دارد، بنابراین توانایی مالی برای درمان خود را ندارد و امیدوار است دولت هند هزینه درمانش را تامین کند تا با توکل به خداوند مشکلش حل شود.

این مرد جوان درباره بیماری خود گفت: امیدوارم رشد این تومور‌ها متوقف شود تا حداقل چهره من به وضوح مشخص باشد، در حال حاضر این بیماری چهره‌ام را بسیار ترسناک کرده و اعتماد به نفس خود را از دست داده ام.
سوریندر شارما در ادامه صحبتهایش گفت: این تومور‌ها زندگی من را خراب کرده اند، من از داشتن یک زندگی عادی محروم هستم، برخی به من می‌خندند و برخی دیگر از من وحشت دارند. هیچ کدام از این‌ها حس خوبی نیست، اما خانواده‌ای دارم که همیشه مرا مورد حمایت خود قرار می‌دهند، ولی با این وجود همیشه این ترس همراه من بوده که با رشد سریع تومور‌ها ممکن است آن‌ها نیز روزی به من احساس بدی پیدا کنند.

این مرد به گفته خودش هزاران روپیه را برای مشاوره‌های درمانی هزینه کرده، اما هیچکدام از پزشکان محل زندگی او موفق به درمانش نشده اند و باید به دهلی سفر کند تا شاید از طریق متخصص‌ها نتیجه مطلوب بگیرد.
با وجود اینکه وی دردی از این بیمار حس نمی‌کند، اما هنگام تعرق دچار سوزش و خارش شدید می‌شود که تحمل این وضعیت برایش غیر ممکن شده است.
آقای شارما می‌گوید: من در جوانی بسیار خوشتیپ و جذاب بودم و زمانی که این تومور‌ها کم کم در بدن من پدیدار شدند اصلا آن‌ها را جدی نگرفتم تا به این وضعیتی رسیدم که می‌بینید.

دکتر سوراج سا‌های ساکسنا درباره وضعیت شارما گفت: پدر وی نیز به این بیماری دچار بود، اما نه به این شدت و وخامت! و رفته رفته اوضاع او بهتر شد، من در جریان کامل وضعیت او بودم، چون بیمار خود من بود، زمانی که سوریندر به این بیماری دچار شد، تصور می‌کرد که وی نیز مانند پدرش بهتر خواهد شد، به هر حال اگر امیدی هم برای درمان او باشد، اینجا نیست و سوریندر شارما باید به دهلی برود.

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group