چهارشنبه 4 ارديبهشت 1398 | Wednesday 24 April 2019

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر گفت: دستگاه‌های ذیربط بویژه بانک‌ها که ارتباط آنلاین دارند نباید از مراجعه‌کنندگان کارت ملی طلب کنند بلکه از طریق سیستم هوشمند و سامانه یکپارچه نسبت به شناسایی مراجعه‌کنندگان اقدام کنند.

به گزارش دیارجنوب به نقل از ایرنا روابط عمومی استانداری بوشهر به نقل از مجید خورشیدی در نشست شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی استان بوشهر افزود: با توجه به مزایای کارت ملی هوشمند ارتباط آنلاین دستگاه‌های ذیربط با سامانه یکپارچه ضروری است.
وی یادآورشد:ثبت احوال استان برای فراهم کردن زمینه صدور کارت ملی هوشمند باید اهتمام بیشتری داشته باشد.
معاون استانداری بوشهر اضافه کرد: راه‌اندازی سرویس‌های سیار در ادارات و نهادها می‌تواند موجبات تسریع در صدور کارت ملی هوشمند شود.
وی گفت:وقایع چهارگانه حیاتی اعم از ولادت، فوت، ازدواج و طلاق باید در کمترین زمان ممکن ثبت شود و امیدوار هستم به سمتی برویم که ثبت وقایع حیاتی به 100 درصد برسد.
خورشیدی افزود: برای برنامه‌ریزی در تمام امور نیازمند داشتن اطلاعات و آمار دقیق هستیم بویژه دسترسی به آمار جمعیتی و پراکندگی جمعیتی امری مهم است.
وی یادآور شد: اگر آمارها به موقع ثبت شود و در اختیار دستگاه‌های ذیربط قرار گیرد موجبات پیشرفت را فراهم می‌کند .
مدیر کل ثبت احوال استان بوشهر نیز در این نشست اظهار داشت: جمعیت استان بوشهر مطابق سرشمارس سال 95 یک میلیون و 163 هزار و 400 نفر است و نسبت جمعیت به مساحت استان نیز 51.36 در هر کیلومتر مربع است.
کیومرث صالحی‌نیا افزود: با توجه به ولادت و فوت که در سال 96 به وقوع پیوسته پیش‌بینی می‌کنیم جمعیت استان در ابتدای سال 97 با احتساب اتباع خارجی ساکن در استان یک میلیون و 179 هزار و 280 نفر باشد.
وی یادآورشد: اکنون در 21 اداره و نمایندگی، 21 دفتر پیشخوان شهری، 10 دفتر پستی و 7 ایستگاه سیار خدمات لازم برای مردم استان در حوزه ثبت وقایع و تعویض کارت ملی و شناسنامه و سایر خدمات هویتی انجام می‌شود.
مدیرکل ثبت احوال استان بوشهرگفت:عدم صدور و اعلام به موقع گواهی ولادت در بیمارستان و خانه‌های بهداشت از مهم‌ترین عوامل در ثبت خارج از مهلت قانونی ولادت در این استان است.
وی افزود:بیماری‌های قلبی و عروقی، حوادث غیر عمد، سرطان و بیماری‌های دستگاه تنفسی چهار عامل مهم مرگ و میر در استان بوشهر به شمار می‌روند.
صالحی‌نیا گفت: 40 درصد از وفات‌های ثبت شده در استان به افراد 75 سال به بالا تعلق دارد.
وی یادآور شد: پارسال تعداد 21 هزار و 761 نفر در استان بوشهر متولد شدند و 4 هزار و 345 نفر نیز فوت کردند و بر این اساس بیش از 17 هزار نفر به جمعیت استان اضافه شد.

Comments are now closed for this entry

استان بوشهر

Template Design:Dima Group