جمعه 3 اسفند 1397 | Friday 22 February 2019

نماینده جنوب استان بوشهر گفت: هم‌ اکنون اکثر تولید گاز کشور دارای مصارف داخلی است و صادر نمی‌شود و اگر مبنای تخصیص 3 درصد درآمد حاصل از صادرات باشد ناعادلانه است و باید میزان تولید مد نظر قرار بگیرد.

به گزارش دیارجنوب سکینه الماسی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بوشهر اظهار داشت: بر اساس بند ب تبصره یک لایحه بودجه سال 97 سه درصد(3%) از صادرات نفت خام و میعانات گازی برای مناطق و شهرسـتان‌های نفـت‌خیز، گـازخیز و کمتـر توسـعه‌یافته اختصاص یافته که برای استان‌های گازخیز ناعادلانه است.

وی افزود: هم‌ اکنون اکثر تولید گاز کشور دارای مصارف داخلی است و صادر نمی‌شود و اگر مبنای تخصیص 3 درصد درآمد حاصل از صادرات باشد ناعادلانه است و باید میزان تولید مد نظر قرار بگیرد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان این که بر اساس سیاست‌های جایگزینی گاز به جای نفت در کشور سهم سوخت مایع از 45 درصد به 12 درصد کاهش یافته و سهم گاز در صنایع و نیروگاه‌ها از 55 درصد به 88 درصد رشد یافته است افزود: عادلانه نیست که چون گاز تولیدی در مناطق گازخیز بیشتر در داخل مصرف می‌شود سهم آنان نادیده گرفته شود.

الماسی تاکید کرد:درآمد کشور از محل صادرات نفت 18 میلیارد دلار است که 33 درصد از آن در نتیجه‌ جایگزینی گاز به جای نفت در مصارف داخلی بوده است.

نماینده دیر، کنگان، جم و عسلویه اظهار داشت: پس از این توضیحات به نمایندگان مجلس، اکثریت نمایندگان به تغییر این بخش از لایحه بودجه کشور رای مثبت دادند.

Comments are now closed for this entry

استان بوشهر

Template Design:Dima Group