پنجشنبه 5 ارديبهشت 1398 | Thursday 25 April 2019

شورای نظامی انتقالی سودان اعلام کرد، نیروهای این کشور که در ائتلاف متجاوز عربی به سرکردگی سعودی‌ها مشارکت دارند در یمن باقی می‌ماند.

رئیس‌جمهور فرانسه با بیان اینکه آتش‌نشان‌ها توانسته‌اند بنای ساختمان کلیسای «نوتردام» را از نابودی کامل نجات دهند، گفت پاریس پویشی برای جمع‌آوری کمک‌های بین‌المللی و بازسازی این کلیسا راه‌اندازی می‌کند.

حرکت اخیر کاخ سفید در تعیین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به‌عنوان یک نیروی خارجی تروریست بیشتر در امتداد سیاست «فشار حداکثری» دولت ترامپ در گسترش دامنه تحریم‌های اقتصادی روی ایران است.

سازمان ملل متحد اعلام کرد که در جریان درگیری ها در طرابلس، پایتخت لیبی ۱۸ هزار نفر در این شهر آواره شده اند.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن با انتشار توئیتی اعلام کرد که امروز یک سلاح بازدارنده جدید وارد صحنه نبرد علیه آل سعود می‌شود.

لیبی بعد از سقوط دولت معمر القذافی همچنان شاهد کشمکش نیروهای سیاسی و نظامی است و نه تنها رو به آرامش نمی‌رود بلکه دخالت‌های خارجی آن را بر لبه جنگ داخلی جدیدی قرار داده است.

رئیس‌جمهور الجزایر اعلام کرد که استعفای وی در راستای ممانعت از وخیم‌تر شدن اوضاع در این کشور و مهار بحران بوده است.

به گزارش سرويس بين الملل خبرگزاری صداوسیما، به نقل از خبرگزاری فرانسه؛ پلیس اوکراین از کشف مقادیر قابل توجهی ماده مخدر هروئین به ارزش بیش از شصت میلیون دلار در عملیاتی جداگانه در مرکز و غرب این کشور خبر داد.

به گزارش سرويس بين الملل خبرگزاري صدا و سيما به نقل از رويترز، مرکل و نخست وزیر سوئد، بزرگترین نمایشگاه صنعتی جهان در هانوفر را افتتاح کردند.

فارس نوشت: رئیس جمهور آمریکا دستور قطع کمک به سه کشور هندوراس، السالوادور و گواتمالا را صادر کرد.

استان بوشهر

Template Design:Dima Group