جمعه 30 فروردين 1398 | Friday 19 April 2019

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر گفت: ویژه برنامه های سوگواره بصیرت عاشورایی در ۷۲ بقاع متبرکه استان بوشهر میشود.

به گزارش دیارجنوب، نشست خبری مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان بوشهر با موضوع تشریح برنامه های سوگواره بصیرت عاشورایی برگزار شد.

وی ضمن عرض تسلیت فرا رسیدن ماه محرم اظهارداشت: این برنامه ها از روز اول ماه محرم آغاز شده است.

وی اضافه کرد: برگزاری تجمع لبیک یا حسین ، برنامه شیرخوارگان حسینی ، برنامه احلی من العسل، ویژه برنامه های روز تاسوعا و عاشورای حسینی و شام غریبان ، برگزاری همایش رهروان زینبی (س) ویژه بانوان از جمله برنامه های بصیرت عاشورایی در استان بوشهر می باشد.

وی با اعلام اینکه ویژه برنامه های سوگواره بصیرت عاشورایی در ۷۲ بقاع شاخص متبرکه استان بوشهر برگزار خواهد شد، ابرازداشت: برگزاری مراسم عزاداری امام سجاد (ع)، همایش نهضت بیداری با خطبه های علوی و منشور عزت، تبین معارف حسینی و اهداف نهضت امام حسین (ع) با رویکرد امر به معروف و نهی از منکر و ظلم ستیزی، مراسم اربعین حسینی، تجمع لبیک یا رسول الله (ص)، پیاده روی ۱۵۰ هزار نفری مردمی «حرم تا حرم» به مناسبت شهادت امام هشتم ویژه محبان رضوی در دهه آخر صفر، برپایی خیمه های معرفت در بقاع متبرکه با حضور روحانیون، اعزام ۱۱۰ روحانی شبکه تبلیغ دینی به مساجد و آستان مقدس امامزادگان و اجرای صحیح و امینانه نیات واقفین در موضوعات روضه خوانی، عزاداری و اطعام بخشی دیگر از فعالیت های فرهنگی و مذهبی اوقاف و امور خیریه در بقاع متبرکه است.

حجت‌الاسلام اسماعیل پور از برپایی 3 موکب استانی در مسیر زائران خبر داد و بیان داشت: در شهرستانهای کنگان –دشتی وگناوه که مسیر عبودر زائران است موکب خواهیم زد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر در خصوص مالکیت زمین حسینیه اعظم برازجان گفت: وقتی مکانی وقف میشود مالکیت آن تحت اختیار شخص قبلی نیست و ادعای نمیتواند بکند ولی زمین حسینیه اعظم برازجان در ابتدا مسجد قدس ساخته شد ولی خیری پیدا شد و با توسعه آن به مسجد و حسینیه اعظم تغییر نام پیدا کرد.

وی از اخذ سند مالکیت کاروانسرای مشیرالملک برازجان خبر داد و بیان داشت: کل ملک اوقافی است ولی اداره میراث هم در آن نقشی دارد و در حال آماده سازی است.

حجت‌الاسلام اسماعیل پور با اشاره به اینکه در این مدت حضورم در استان بوشهر به همه شهرستانها سر زده ام اذعان داشت: در استان بوشهر موقوفات زیادی وجود ندارد و انتظار میرود که اصحاب رسانه در فرهنگ سازی وقف به یاری ما بیایند.

وی تصریح کرد: سازمان اوقاف با ارئه تسهیلات به سرمایگذاران آماده هر گونه همکاری با آنهاست.

وی از تخصیص 2میلیاردو 550 میلیون تومان به مساجد و حسینیه های استان در سال 96 گفت و تاکیدکرد: بیش از 550 مسجد در استان از این اعتبار استفاده کردند.

وی در جواب سوالی در خصوص ادامه اقدامات در بازسازی محوطه شاه پسرمرد ابرازداشت: با توجه به نوع خاک و دره کنار امامزاده باید کارهای کارشناسی آن دقیق انجام شود  تا در آینده مشکلی پیش نیاید.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر از توزیع ۲ هزار و ۵۰۰ بسته نوشت افزار در قالب اجرای طرح مهر تحصیلی ویژه حمایت از دانش آموزان بی بضاعت از محل موقوفات خبرداد و اظهار کرد: در مرحله اول توزیع طرح مهر تحصیلی تعداد ۱۰۰ بسته نوشت افزار به دانش آموزان تحت پوشش موسسه خیریه امام جعفر صادق (ع) مسجد جامع عطار شهر بوشهر اهداد گردید.

oghaf nashast 1oghaf nashast 1oghaf nashast 1oghaf nashast 1oghaf nashast 1

Comments are now closed for this entry

استان بوشهر

Template Design:Dima Group