شنبه 18 مرداد 1399 | Saturday 8 August 2020

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان از اجرای طرح ملی بسیج کنترل فشار خون در دشتستان خبر داد.

نداقاسمیان پور-به گزارش دیارجنوب رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان درنشست خبری با محوریت کنترل فشارخون با اشاره به نقش مهم رسانه ها در اطلاع رسانی در خصوص اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون اظهارداشت: علت اصلی اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون بیماری های قلبی عروقی است که ارتباط مستقیمی با فشار خون دارد.
وی اضافه کرد: بیشترین علت مرگ و میر در شهرستان دشتستان ناشی از بیماری های قلبی عروقی و فشارخون است.
وی فشار خون را قاتلی خاموش توصیف کرد که یکباره مشخص می شود و عنوان کرد: این طرح در دو فازآموزشی و اجرایی در حال اجراست که فاز آموزشی از ۲۷ اردیبهشت تا ۱۷ خرداد انجام شد و فاز اجرایی از ۱۸ خرداد تا ۱۵ تیرماه ادامه دارد.
وی ۳ گروه سنی را در اندازه گیری فشار خون این طرح مهم عنوان کرد و بیان داشت: افراد بالای ۳۰ سال، خانم های باردار و بیماران کلیوی حتما باید از این طرح استفاده کنند.
ماریا خویش دوست 120 هزار نفر از جمعیت مردم دشتستان را عضو این 3 گروه دانست و بیان داشت: هدف از اجرای این طرح اندازه گیری فشارخون ۵۰درصد از این جمعیت بود که تا امروز تقریبا توانسته ایم به این مهم دست یابیم.
وی در ادامه ابرازداشت:در طرح فشارخون ۳ سامانه الکترونیکی خوداظهاری، سلامت و سیب که همه اطلاعات مردم در آن ثبت و پیگیری می شودفعال است.
وی در خصوص پایان این طرح و درصد اندازه گیری فشار خون در بین مردم گفت: فشارخون۶۰ هزار نفر اندازه گیری شده و ۱۰ هزار نفر مبتلا به فشار خون هستند.
وی شروع این طرح را غربال گری اولیه دانست.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان با بیان اینکه شروع این طرح غربال گری بوده اولیه بوده علت های اصلی فشارخون را مصرف نمک، کم تحرکی و استرس دانست و گفت: خانواده ها در بدو تولد فرزندانشان با آموزش فرهنگ غذایی می توانند در کاهش این امر نقش بسزایی داشته باشند.

feshar khon 1feshar khon 1feshar khon 1feshar khon 1feshar khon 1

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر