جمعه 26 مهر 1398 | Friday 18 October 2019

استاندار بوشهر با اشاره به اجرایی شدن مصوبه 100 قلم کالای ملوانی و ته‌لنجی گفت: در این راستا وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص اجرایی شدن این مصوبه و بارگذاری سامانه آن دستورات لازم را صادر کرده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری بوشهر، عبدالکریم گراوند در جلسه کمیسیون مبارزه با کالا و ارز استان بوشهر مبارزه با قاچاق را از اولویت‌های استان بوشهر دانست و با قدردانی از تلاش نیروهای عامل اظهار داشت: برخورد قاطع با کالا و سوخت قاچاق و قاچاقچیان در اولویت برنامه‌ سازمان‌ها و نیروهای مرتبط قرار دارد.

وی با تاکید بر برخورد با خودروهای شوتی، بیان کرد: توقیف خودروهای شوتی که حامل کالای قاچاق هستند در دستور کار نیروی انتظامی قرار دارد چرا که این خودروها جان رانندگان و سرنشینان سایر خودروها در محورهای مواصلاتی به خطر انداخته‌اند.

استاندار بوشهر 12 تیرماه سالروز صدور فرمان رهبر معظم انقلاب در مورد مبارزه با قاچاق کالا و ارز را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: در کنار مبارزه قاطع با قاچاق، باید برنامه‌های فرهنگی و آموزشی برای کاهش معضل قاچاق مورد توجه قرار داشته باشد.

وی با تاکید بر تشویق صاحبان خوش‌نام شناورهای باری در عرصه تجارت دریایی افزود: در کنار برخورد با قاچاقچیان، باید صاحبان شناورهای خوش نام در راستای ترویج معروف‌ها مورد تشویق و تجلیل قرار بگیرند.

گراوند با اشاره به مصوبه ترخیص کالای همراه ملوان تحت عنوان ته‌لنجی بیان کرد: در این خصوص ترخیص 100 قلم کالا برای رونق فعالیت اقتصادی مرزنشینان و ساحل نشینان به ویژه ملوانان لنج‌های سنتی مورد تصویب قرار گرفت.

وی با اشاره به اجرایی شدن مصوبه ترخیص 100 قلم کالای ته‌لنجی از بنادر و گمرکات استان بوشهر بیان کرد: در این راستا وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص اجرایی شدن این مصوبه و بارگذاری سامانه آن دستورات لازم را صادر کرد.

استاندار بوشهر با تاکید بر تسریع ترخیص کالاها و تجهیزات مجری طرح پرورش ماهی در قفس تصریح کرد: با توجه به تعیین سهمیه ارزی شرکت مجری پرورش ماهی در قفس، برای شتاب بخشی به اجرای این پروژه‌ لازم است هماهنگی و پیگیری دستگاه‌ها ذیربط انجام شود.

گراوند، برخورد قاطع با سوخت قاچاق را مورد تاکید قرار داد و گفت: تحویل سوخت به شناورها بر اساس مقررات انجام شود و در تحویل سوخت به شناورها باید نظارت‌ها افزایش یابد.

وی ساماندهی ثبت انبارها در سامانه تخصصی را یک ضرورت دانست و بیان کرد: برای جلوگیری از خرید کالای قاچاق در استان به ویژه محصولات غیربهداشتی باید اطلاع رسانی بیشتری صورت بگیرد.

استاندار بوشهر با اشاره به تشکیل کارگروه اقدام افزود: این کارگروه در راستای تسریع در ترخیص کالاها برای کمک به تولید و اقتصاد تشکیل می‌شود که حضور و شرکت مسئولان و مدیران دستگاه‌های ذیربط در آن ضروری است.

گراوند از تسریع ترخیص کانتیترهای رسوبی در بنادر استان خبر داد و بیان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی کانتیترهایی که تا اردیبهشت ماه وارد بندر شده‌اند بدون انتقال ارز و با ثبت سفارش ترخیص می‌شود.

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group