چهارشنبه 29 اسفند 1397 | Wednesday 20 March 2019

مدیرکل صدا و سیمای بوشهر با اشاره به نقش استان‌ها در ارائه انعکاس رویدادها در رسانه ملی گفت: ۴۵ درصد تولیدات و برنامه‌‌های خبری صدا و سیما در کشور مربوط به خبرنگاران آزاد و نیمی از تولیدات مربوط به شهرستان‌هاست .

به گزارش دیارجنوب به نقل از خبرگزاری تسنیم از بوشهر، آیین تجلیل از خبرنگاران رسانه ملی استان بوشهر ظهر امروز با حضور معاون استاندار، مدیرکل و معاونان صداوسیما و خبرنگاران استان بوشهر در صداوسیمای مرکز بوشهر برگزار شد.

در این مراسم مدیرکل صداو سیمای مرکز بوشهر با گرامیداشت 17 مرداد سالروز شهادت شهید صارمی و روز خبرنگار به نقش مهم خبرنگاران در جامعه پرداخت و اظهار داشت: خبرنگاران پل ارتباطی بین مردم و مسئولان جامعه در انعکاس مطالبات و پیگیری خواسته‌های آنان هستند.

سیدحسین ناظر به برنامه‌های صدا و سیمای بوشهر پرداخت و با اشاره به چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی بیان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده از دهه فجر سال قبل تا ایام پربرکت فجر امسال برنامه‌‌های مختلفی در معاونت‌های مختلف صدا و سیمای بوشهر برای پخش تولید شده است.

وی افزود: در یکسال دهه فجر سال قبل تا دهه فجر امسال 100 هزار دقیقه برنامه در بخش‌های مکتوب، تلویزیونی، رادیویی، رادیو نما و فضای مجازی در صدا و سیمای استان بوشهر تولید و پخش می‌شود.

مدیرکل صیدا و سیمای بوشهر با تقدیر از تلاش‌های خبرنگاران آزاد در شهرستان‌ها به نقش مهم این خبرنگاران در تولید و تهیه خبر پرداخت و خاطر نشان کرد:در حال حاضر 45 درصد تولیدات صدا و سیمای کشور مربوط به خبرنگاران آزاد و نیمی از تولیدات خبر مربوط به شهرستان‌هاست.

یکی از وظایف بسیار مهم خبرنگاران شفاف سازی است

رئیس مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی هم به رسالت و ماموریت خبرنگاران پرداخت و بیان کرد: رسانه و خبرنگاران رسالت مهم و سنگینی برعهده دارند که یکی از وظایف بسیار مهم آن شفاف سازی است.

محمدباقر سعادت افزود:اگر گاهی در جامعه بی اعتمادی احساس شود نتیجه سانسور کردن واقعیت‌هاست پس وظیفه و رسالت خبرنگاران این است که واقعیت‌ها را بدون سانسور و بزرگنمایی انعکاس دهند.

وی، رسانه‌ها و خبرنگاران را چشم و چراغ مردم دانست و تاکید کرد: مردم به رسانه ملی صدا و سیما و دیگر اصحاب رسانه اعتماد دارند و با حضورخبرنگاران در تمام عرصه‌ها این رسالت محقق می‌شود.

معاون استاندار بوشهر هم با تاکید بر مقابله با تهاجم دشمن افزود: دشمن با ایجاد شرایط جنگ اقتصادی قصد ناامید کردن مردم از نظام اسلامی دارد که در این عرصه خبرنگاران نقش مهم و تعیین کننده‌ای دارند.

صدا و سیما با امیدآفرینی عملکرد دشمنان را خنثی کند

مجید خورشیدی با تاکید بر نقش مهم رسانه ملی صدا و سیما خاطر نشان کرد: در فضایی که دشمنان سعی دارند ناامیدی را در کشور ایجاد کنند این رسانه ملی است که می‌تواند با امیدآفرینی عملکرد دشمنان را خنثی کنند.

معاون سیاسی امنیتی با بیان اینکه بخشی از خبرها در رسانه ملی مربوط به هویت محلی است گفت:استان بوشهر از پیشگامان رسانه و دارای هویت فرهنگی غنی است که باید آن را به کشور معرفی کرد.

در این مراسم ضمن تجلیل از خبرنگاران رسانه ملی استانی ، سلیمه کهنسال به عنوان مدیر باشگاه خبرنگاران جوان صدا و سیمای مرکز بوشهرمعرفی شد.

tajlil seda sima 1tajlil seda sima 1tajlil seda sima 1tajlil seda sima 1

Comments are now closed for this entry

استان بوشهر

Template Design:Dima Group