شنبه 18 مرداد 1399 | Saturday 8 August 2020

نشست خبری اعضای شورای قضایی استان بوشهر به مناسبت هفته قوه قضائیه روز یکشنبه در سالن اداره کل دادگستری استان برگزار شد .

به گزارش دیارجنوب، دادستان بوشهردر نشست خبری اعضای شورای قضایی استان بوشهربا تبریک هفته قوه قضاییه در خصوص پرونده سرقت نفت از شاه لوله شرکت پخش فرآورده های نفتی بوشهر اظهارداشت: پرونده این موضوع در شعبه دوم بازپرسی تشکیل شد و متهم نیز پس از شناسایی و احضار به دستگاه قضایی به جرم خود اقرار کرد.
وی در ادامه بیان داشت: کیفرخواست این پرونده صادر شده و در حال حاضر در دادگاه انقلاب در دست رسیدگی است.

nashast dadgostari 1


حسن پور در خصوص پرونده محکومیت مهدی قائدی بازیکن بوشهری استقلال تهران تصریح کرد: حکم این پرونده نیز مبنی بر یک سال حبس و پرداخت دیه و نیز آموزش 200 ساعت برای نونهالان و نوجوانان در مراکز آموزشی فوتبال صادر شده است.
دادستان بوشهر با بیان اینکه حبس مهدی قائدی به جزای نقدی تغییر یافت افزود: پس از اعتراض قائدی پرونده وی به دادگاه تجدید نظرارسال شد و در نوبت رسیدگی قرار دارد.
وی در ادامه به پرونده دختر فوت شده در حین عمل و جراحی بینی در بوشهر پرداخت و گفت: پرونده این موضوع در شعبه پنجم بازپرسی تشکیل شد و پس از آن نظریه پزشکی قانونی را نیز در این خصوص احراز کردیم.

nashast dadgostari 1


حسن پور گفت: در نظریه پزشکی قانونی، نظر به صراحت به عمل پزشکی منجر به فوت ایشان نبود، به همین جهت منجر به اعتراض اولیای دم شد.
دادستان بوشهر در خصوص موضوع و حواشی پیش آمده نصب تصاویر برخی سران فتنه در دانشگاه های استان گفت: اگر نصب این تصاویر به معنای تبلیغ علیه نظام باشد برخورد خواهیم کرد.
وی همچنین درباره دعوت از برخی سخنرانان حاشیه دار برای سخنرانی در دانشگاه ها گفت: اگر افرادی که وارد استان برای سخنرانی در دانشگاه و یا سایر مراکز دعوت می شوند دارای حکم محرومیت از طریق محاکم قضایی باشند اجازه سخنرانی به آنها نمی‌دهیم اما اگر این افراد فاقد حکم باشند نباید از خطوط و قرمز نظام بگذرند که اگر از خطوط قرمز گذشتند بر علیه آنها اعلام جرم می‌شود.
رئیس کل دادگستری استان بوشهر گفت:سال گذشته کل پرونده‌های ورودی به دستگاه قضا و شوراهای حل اختلاف استان بوشهر ۲۵۷ هزار و ۴۲۲ مورد بود که از این شمار ۲۱۴ هزار و ۲۸۲ پرونده مربوط به دادگستری و ۴۳ هزار و ۱۴۰ مورد ورودی شوراهای حل اختلاف است.
وی یادآورشد: در این مدت ۲۱۰ هزار و ۸۸ پرونده در دادگستری ها و ۴۳ هزارو ۸۰۱ پرونده در شوراهای حل اختلاف مختومه شده است که ۶۶۱ فقره پرونده از موجودی سالهای قبل است.
جمادی گفت: استان بوشهر در حوزه پیشگیری از وقوع جرم نیز جزو ۱۰ استان برتر کشور قرار دارد و در زمینه جلب حقوق شهروندی نیزپیشرو است.
وی در باره نبود کارت خوان در مطب پزشکان گفت: کارت خوان داشتن و یا نداشتن مربوط به مدعی العموم نیست تاکید مدعی العموم براین است که برای روان سازی امور دستگاه کارت خوان در مطب ها باشد.
یکهزار و ۹۶۷ هکتار از زمین‌های ملی این استان که سال گذشته به شکل‌های مختلف توسط سودجویان تصرف شده بود از تملک آنان خارج و به بیت المال بازگردانده شد.

nashast dadgostari 1nashast dadgostari 1

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر