دوشنبه 1 بهمن 1397 | Monday 21 January 2019

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر گفت: چند قطعه تاریخی مربوط به دوره ساسانیان در شهرستان دشتستان کشف شد.

به گزارش دیارجنوب ناصر امیرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار مهر در ارتباط با کشف آثار باستانی در استان بوشهر اظهار داشت: این آثار مربوط به دوره ساسانی است که در شهرستان دشتستان کشف شده است و فردی در فضای مجازی اقدام به فروش آن کرده بود.

وی با اشاره به اینکه پایه‌ آتشدان، گوپال، هاوان سنگی، سنگ آسیاب و جون سنگی در این پرونده کشف شده است، اضافه کرد: با همکاری یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی استان بوشهر و فرماندهی انتظامی دشتستان این اشیاء کشف و تحویل میراث فرهنگی دشتستان شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر با اشاره به نگهداری این آثار در میراث فرهنگی دشتستان، خاطرنشان کرد: این آثار دارای ارزش بسیار بالایی از نظر تاریخی و فرهنگی هستند.

وی با اشاره به ممنوع بودن خرید و فروش هر نوع آثار تاریخی و فرهنگی، تصریح کرد: برخورد قانونی و قاطعی با متخلفان در این زمینه انجام خواهد شد و انتظار داریم مردم نیز همکاری لازم را در این زمینه داشته باشند.

امیرزاده بیان کرد: استان بوشهر دارای هزار و ۳۰۰ اثر تاریخی شناسایی شده است و بیش از ۳۲۰ اثر ملموس و ۵۳ اثر ناملموس و معنوی استان بوشهر ثبت ملی شده است.

Comments are now closed for this entry

استان بوشهر

Template Design:Dima Group