سه شنبه 14 مرداد 1399 | Tuesday 4 August 2020

با حضور معاون وزیر نیرو و استاندار بوشهر و دیگر مسئولین، آئین معارفه و تکریم مدیرعامل شرکت آب و منطقه‌ای استان برگزار شد.

به گزارش دیارجنوب، مدیر عامل شرکت آب استان بوشهر در بیان عملکرد و طرح های اجرایی در چند سال خدمت خود بیان اظهار داشت: استفاده از ظرفیت های مردمی مناسبی وجود دارد که در صنایع دیگر مورد استفاده قرار می گیرند که در بخش آب ما به خوبی از این ظرفیت استفاده نکرده و پاکسازی و ساختار نظام مندی را شکل نداده ایم و این دلیل موفق نبودن ما و ناکامی ها بویژه در آب استان به چشم می خورد.

وی اضافه کرد: در جلسات هیات مدیره و چه در کارگاه های آموزشی، نیروهای انسانی بسیاری را به همکاری گرفته و تعدیل نیرو به نصف رسید واستخدام نیروی خدماتی طبق ضوابط انجام گرفت.

رجایی بیان کرد: توسط هیات مدیره و همکاران سعی تمام کردیم وضعیت در آمدی را به 12 درصد و هزینه ها را 8 برابر افزایش دهیم که در راستای موانعی که در پیش روی ما بود و با توجه به اینکه شرکت ها نیز با آن مواجه ند، نتیجه خوبی داشته باشیم و کمتر بابت پرداخت حقوق کارکنان جز در موارد خاص با مشکل مواجه شدیم.

وی با توجه به کاهش بارندگی مشخصه کل کشور بیان داشت: در سال های گذشته آب دهی رودخانه ها کاهش جدی داشته است اما با این وجود ما همیشه بین 600 تا 700 میلیون متر مکعب آب را در شرایط خشکسالی و نرمال داریم.

مدیر عامل شرکت آب استان بوشهر خاطرنشان کرد: برنامه ریزی روی آب شرب همیشه از دغدغه های ما بوده و در برنامه ریزی ها، همیشه افق دور را در نظر گرفته ایم و هنگام گزارش به استاندار و مسؤولین ملی، همواره با یک برنامه مشخص و معین به پیش رفته ایم.
وی تصریح کرد: یکی از برنامه های ما بر روی آب های نامتعارف است.

رجایی گفت: استان همجوار ما در حوزه آب با وضعیت نسبتا بدتری دست به گریبانند. ولی میزان اتکای ما به منابع آبی خودمان می باشد.

وی بیان داشت: استان های همجوار ما مشکلاتی در خصوص مصرف آب شرب، سهمیه بندی و قطعی آب دارند.
رجایی خاطرنشان کرد: هدف گذاری ما 40 درصد تعیین آب شرب از استان می باشد.

مدیر عامل شرکت آب استان بوشهر از جمله طرح های اجرایی به طرح نخلستان اشاره کرد و گفت: 34 هزار هکتار نخیلات و 18 هزار هکتار در دو سد به روش سنتی انجام می شود و آبیاری ما در نخیلات غالبا در دشتستان هستند.

معاون آب و ابفا در وزارت نیرو در مورد سوال خبرنگاران در خصوص ارزیابی وضعیت آب کشور در تابستان سال گذشته و سیاست های سالجاری اظهار داشت: با توجه به پیش بینی هایی که در پائیز سالجاری صورت گرفته در بعضی از نقاط کشور بالاتر از نرمال خواهیم بود و در بعضی نقاط در حد نرمال و لذا گمان می کنیم که بارندگی مناسبی داشته باشیم. ولی این بارندگی ها نباید ما را از مسیر مدیریت مصرف دور کند.
وی اضافه کرد: ما در کشوری خشک و نیمه خشک بسر می بریم و در طی دو سال متوالی پشت سرهم خشکسالی داشته ایم و خواهیم داشت ولی با این وجود دچار تغییر اقلیم نخواهیم شو و بایستی مصرف آب را مدیریت کنیم و در سالهایی که پر آب هستیم استفاده ای مناسب و بهینه داشته و برای سالهای کم باران، برنامه ریزی و ذخیره کنیم.

نقی زاده خامسی بیان کرد: باید سدها و سیلاب ها را مدیریت کرده و در حد توان و سد های موجود آبگیری داشته باشیم.

وی در خصوص طرح های اجرایی و در حال افتتاح گفت: حدودا تا پایان دولت دوازدهم 19 سد را با تامین اعتبار لازم اتمام خواهیم کرد و 18 سد را هم آبگیری می کنیم.

معاون آب و ابفا در وزارت نیرو در خصوص افزایش قیمت آب تصریح کرد: قیمت آب افزایش نخواهد داشت و همین نرخی که سالجاری اعلام شده ، تغییری نخواهد کرد.

دراین آئین علی محمدی به‌عنوان مدیرعامل جدید شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر معرفی و از خدمات شاپور رجایی تقدیر شد.

شاپور رجایی اردیبهشت ماه امسال به عنوان مدیرکل جدید دفتر نظام‌های بهره‌برداری و حفاظت آب و آبفای این وزارتخانه معرفی و منصوب شد.

در این مدت شرکت آب منطقه ای استان بوشهر با سرپرستی حسین باشی زادگان مدیریت شد.

moarefeh shrrkat aab boushehr 1moarefeh shrrkat aab boushehr 1moarefeh shrrkat aab boushehr 1moarefeh shrrkat aab boushehr 1moarefeh shrrkat aab boushehr 1moarefeh shrrkat aab boushehr 1moarefeh shrrkat aab boushehr 1moarefeh shrrkat aab boushehr 1moarefeh shrrkat aab boushehr 1moarefeh shrrkat aab boushehr 1moarefeh shrrkat aab boushehr 1

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر