يكشنبه 29 ارديبهشت 1398 | Sunday 19 May 2019

آئین تودیع و معارفه مدیران شرکت آب و فاضلاب شهری و روستایی استان بوشهر پیش از ظهر امروز در بوشهر برگزار شد.

به گزارش دیارجنوب؛ آئین تودیع و معارفه مدیران شرکت آب و فاضلاب شهری و روستایی استان بوشهر پیش از ظهر امروز یکشنبه در کانون پرورشی کودکان بوشهر برگزار شد.

مسعود خشایی در این آئین اظهار داشت: سه آب شیرین کن با ظرفیت ۲۰ تا ۲۵هزار مترمکعب در حال بهره برداری و سه آب شیرین کن نیز با ظرفیت ۵۰هزار مترمکعب در دست ساخت است.

9 آب شیرین کن در استان بوشهر فعال هستند

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور افزود: ۹ آب شیرین کن در شهرهای بوشهر، کنگان، سعد آباد، برازجان، عسلویه، آبپخش و دلوار مستقر شده اند و سه آب شیرین کن نیز با ظرفیتی حدود ۳۰هزار مترمکعب فراخوان شده است.

وی با بیان اینکه ساحل طولانی خلیج فارس در جنوب کشور مزیت اساسی برای برطرف کردن مشکل کم آبی در این منطقه است اضافه کرد: دولت در خصوص احداث آب شیرین کن رویکرد حمایتی دارد و امیدواریم با این رویکرد دولت بخشی از مشکلات تأمین آب شرب استان بوشهر حل شود.

مسعود خشایی گفت: در سال‌های گذشته برای توسعه آب رسانی به روستاها از اعتبارات صندوق توسعه استفاده شده است.

وی بیان کرد: عملیات اجرایی ۱۲ مجتمع آب رسانی استان بوشهر آغاز شده که چهار مجتمع آن به اتمام رسیده است.

پوشش 186 روستا با احداث 8 مجتمع آب رسانی

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور افزود: هشت مجتمع آبرسانی نیز در دست احداث می‌باشد که ۱۸۶ روستا را زیر پوشش قرار می‌دهد.

خشایی اظهار کرد: در این پروژه‌ها تا پایان سال گذشته 680 میلیارد ریال هزینه شده و در سال جاری نیز 120 میلیارد اعتبار برای آن هزینه می‌شود.

مهرداد ستوده معاون امور عمرانی استاندار بوشهر نیز گفت: نگاه مدیریت مرکز به سمت مدیران زیر مجموعه خود در استان‌ها و شهرستان ها تغییر کند و درسطوح ملی از نیروهای توانمندی که در استان‌ها هستند استفاده کنند.

اگر صدای اعتراض از بوشهر شنیده نمی شود، دلیل بر عشق مردم به نظام است

ستوده با بیان اینکه مسؤولان آب کشور به سختی و حساسیت بحران آب در استان بوشهر توجه کنند افزود: در استان بوشهر اگر صدای اعتراض مردم شنیده نمی‌شود دلیل بر این نیست که مردم از مشکلات و معضلات و کمبودها اطلاعی ندارد بلکه از متانت و عشق به نظام است.

وی تصریح کرد: ملاک ارزیابی مدیران در استان بوشهر باید میزان رضایت مندی مردم از ارائه خدمات باشد.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر اظهار داشت: مدیران آب و فاضلاب برای اینکه کمترین مشکل آب در سال 98 داشته باشیم برنامه ریزی‌ها لازم را انجام دهند.

ستوده گفت: در امر تخصیص اعتبارات لازم برای تأمین آب حمایت می‌کنیم و مدیران نیز باید با برنامه ریزی مناسب کمبودهای حال حاضر را به کمترین میزان برسانند.

قصد کاندیداتوری مجلس را ندارم

محمد حسن نصوری مدیر عامل سابق آب و فاضلاب روستایی استان بوشهر نیز ضمن گرامیداشت 9 دی روز بصیرت گفت: قصد کاندیداتوری مجلس را ندارم و از تمام اعماق وجود می گویم کار کردن در کنار مردم استان بوشهر موجب عزت و سربلندی و مایه خرسندی هر مدیری بوده و هست.

وی افزود: مسئله آب استان بوشهر با یک و دوسال قابل حل نیست و برای حل بحران آب استان بوشهر اراده‌ای قوی لازم است که لازمه این اراده همراهی مردم و مسؤولان استانی و پشتیبانی وزارتخانه‌ای نیاز است

مدیر عامل سابق آب و فاضلاب شهری استان بوشهر نیز گفت: براساس برنامه ریزی می‌بایست استان بوشهر ۳۰ درصد آب مورد نیاز شهرهای ساحلی خود را تا سال ۱۴۰۰ از طریق دریا تأمین کند که براساس پیشرفت کار تا سال ۱۳۹۹ حدود ۵۰ درصد آب مورد نیاز نه تنها شهرهای ساحلی بلکه کل استان را از طریق دریا تأمین خواهد کرد.

بیش از ۸۰۰ میلیارد ریال برای فاضلاب استان هزینه شده است

کی قبا یاکیده افزود: بیش از ۸۰۰ میلیارد ریال برای فاضلاب استان هزینه شده است و در حال حاضر حدود ۸۰۰ میلیارد ریال برای پیاده سازی شبکه فاضلاب شهری برای چهار محل شمالی شهر بوشهر مناقصه گذاشته شده و پیمانکارش فعال شده است.

وی با بیان اینکه در کنترل کیفی آب و فاضلاب استان در کشور اول و در حوزه بهره برداری در خصوص آب بدون درآمد دومین استان در کشور هستیم بیان کرد: در حوزه بهره برداری و کاهش آب بدون درآمد به میزان 6 درصد و در حال حاضر حدود 31 درصد، سالیانه حدود 1.5 درصد کاهش هدر رفت آب داشته‌ایم گرچه عدد کوچک است ولی با توجه به شرایط اعتباری چند ساله اخیر کار بزرگی است.

کی قبا یاکیده افزود: در حوزه بهره برداری نیز تکمیل و شروع عملیات بهره برداری آبشیرکن های 20 هزاری بوشهر و کنگان و همچنین اخذ مجوز احداث آبشیرکن های 35 هزار متر مکعب بوشهر، 8500 ناحیه یک دشتستان و 6500 ناحیه دو دشتستان، ساخت یک واحد آبشیرکن به ظرفیت 2 هزار و 500 متر مکعب در شبانه روز در شهر سعدآباد و کسب مجوز احداث آبشیرکن های 17 هزار برازجان و 5 هزاری عسلویه را داشته‌ایم.

وی تصریح کرد: در حوزه فنی نیز نوسازی و توسعه شبکه آب، احداث ایستگاه پمپاژ نمکی شبانکاره، بهره برداری از مخازن ذخیره آب به ظرفیت 50 هزار متر مکعب و تصویب اعتبارات ویژه در فاضلاب بوشهر به مبلغ 170 میلیارد تومان را داشته‌ایم.

توسعه آب شیرین کن‌ها در دستور کار

مدیر عامل جدید شرکت آب و فاضلاب شهری استان بوشهر نیز گفت: با توجه به بالا بودن هزینه شیرین سازی آب باید در توزیع و مصرف آب تأمین شده مدیریت مناسبی لحاظ شود.

عبدالحمید حمزه پور با بیان اینکه مدیریت هدر رفت آب در استان بوشهر باید مورد توجه قرار گیرد افزود: با توجه به اینکه بخش قابل توجهی از آب استان بوشهر از استان‌های همجوار تأمین می‌شود باید در بحث توسعه آب شیرین کن‌ها اهتمام جدی داشته باشیم.

مراسم تکریم و معارفه مدیر عامل آب و فاضلاب شهری و روستایی استان بوشهر با حضور معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور برگزار شد و عبدالحمید حمزه پور و روح الله طاهریان پور به عنوان مدیران عامل شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی استان بوشهر معرفی شدند.

همچنین از کی قباد یاکیده و محمد پوریوسفی و و مسعود نصوری به عنوان مدیر عاملان اسبق شرکت آب و فاضلاب شهری و مدیرعامل سابق شرکت آب و فاضلاب روستایی استان بوشهر تجلیل شد.

Comments are now closed for this entry

استان بوشهر

Template Design:Dima Group